27 Ağustos 2014 Çarşamba
Celal TOPRAK Damlaya damlaya göl oluyor bu bilinci artırmak gerekiyor

SEKTÖRLER
+ Büyüt | + Küçült

Menekşe Uçaroğlu''Astor Group'u''kurdu

14 yıl sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmış olan Menekşe Uçaroğlu,Türkiye’nin sigortacılık alanında bir merkez olması için çalışmalarına yeni bir boyut kazandırdı. Astor Group'a yatırım yaptı.

14 yıl sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmış olan Menekşe Uçaroğlu, Aperativo Restaurant ve Pera City Suites Otel'i kurdu.

Uçaroğlu;'' Biz normalde sigorta sektöründe hizmet veren üç tane şirkete sahip bir kuruluşuz.Uluslararası konferanslar, eğitimler ve Türkiye’nin sigortacılık alanında bir merkez olması için çeşitli aktiviteler yaptığımız için çok fazla misafirimiz oluyordu yurtdışından. Türkiye’de de çalışmalarımız nedeniyle çok fazla misafirimizi olduğundan dolayı biz de dedik ki ,böyle bir yatırımımız olursa, zaten herkes yiyecek içecek sektörüne giriyor, hem sigorta alanındaki gelirlerimizi böyle bir yatırımla değerlenmdiririz. Aynı zamanda kendi işimiz için de bunu kullanabiliriz düşüncesiyle böyle bir yatırım yapmaya karar verdik''dedi.

IUC Hasar, Reasürans, Eğtim ve Brokerlık Hizmetleri

Menekşe Uçaroğlu;IUC, 3 ayrı marka ve şirket organizasyonu ile 40 kurumsal, 85 kobi ve 300 bini aşkın bireysel müşterilerimize hizmet veriyoruz. IUC Grubu Şirketleri arasında RePS Consulting (Hasar Hizmetleri), Benefit Global (Ürün Hizmetleri), İstanbul Underwriting Center IUC (Reasürans Danışmanlığı ve Eğitim) şirketlerimiz bulunuyor'' şeklinde ifade etti.

 Türkiye’nin Uluslararası Sigortacılık Sektörün’de merkez olması en büyük hedefi

Menekşe Uçaroğlu’nun uluslararası alanda da Türk Sigortacılığının tanınmasında katkıları bulunuyor. Malezya, Hawaii, Suudi Arabistan, İngiltere. Azerbaycan’da standlar açarak Türkiye’ye hangi hizmetlerin gelebileceği konusunda araştırmalar yaptı. Türkiye’ nin uluslararası Sigortacılık Sektörün’de merkez olması en büyük hedefi.

 

 

 


(Gizli kalacak)

ÖNE ÇIKANLAR KÖŞE YAZILARI
YAZARLARIMIZ
Celal
TOPRAK
Lale
ÖZEN
Esra
EREN
Umut
ORAN
Sim
ASLANOĞLU
Ceyda
Saygıner
FALAY
Pınar
YEŞİLGÖK
Oguzhan
AYNURAL

GazeteEkonomi.com © 2012-2013

Tüm Hakları Saklıdır.